"Świateczny Dar Serca"

15  grudnia 2019 r. przeprowadziliśmy po raz kolejny wielki „Świąteczny Dar Serca”, którego celem była pomoc najbardziej potrzebującym. Akcja prowadzona była we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas w Łambinowicach.

1. Kiermasz „Świąteczny Dar Serca”

15.12.2019 r. w sali gimnastycznej, w budynku nr 2 odbył się szkolny kiermasz świąteczny, podczas którego każda klasa prezentowała własnoręcznie lub wspólnie z rodziną wykonane bombki, stroiki, kartki,  piernikowe serca i domki oraz wypieki.  Każda klasa stworzyła własne stanowisko, na którym prezentowano wspaniale przygotowane ozdoby i stroiki świąteczne. Uczniowie  przygotowali się fantastycznie i z wielkim zaangażowaniem we współpracy z bliskimi oraz z wychowawcami.

Na nasz charytatywny kiermasz Państwo Aneta i Daniel Czarneccy z Sidziny przekazali żywe drzewka choinkowe z własnej plantacji. Nadleśnictwo Tułowice przekazało na nasz „Świąteczny Dar Serca” darowiznę w kwocie 600 zł

Samorząd Uczniowski przygotował kawiarenkę, w której podczas kiermaszu można było degustować kawę, herbatę oraz przygotowane przez rodziców wypieki.

Nasz kiermasz odwiedziło mnóstwo gości, panowała radosna atmosfera, ozdoby znikały ze stanowisk w mgnieniu oka, a całość umilały występy wokalne naszych uczniów.

Z datków pozyskanych podczas kiermaszu udało się przygotować  30 paczek świątecznych o wartości około 50 zł.

2. Podziel się zakupami

W ramach tej akcji w sklepach Lewiatan, Wimar,  DINO, Colo do 15.12.2019r. trwała zbiórka żywności pod hasłem „Świąteczny Dar Serca – podziel się zakupami”. Z  artykułów przekazanych przez klientów sklepów  udało się przygotować 4 paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących rodzin oraz  4 paczki żywnościowe dla starszych, samotnych osób z Łambinowic.

W pomoc w przygotowani paczek zaangażowały się członkinie Parafialnego Caritasu.

Za Wielki Dar Serca, okazaną pomoc i wsparcie w naszych akcjach serdecznie dziękujemy:

uczniom, rodzicom, wychowawcom klas i nauczycielom, pracownikom obsługi  i wszystkim ofiarodawcom, właścicielom sklepów: Bort Wimar, Lewiatan,  Colo Market, Dino, Ks. Proboszczowi Adamowi Ciosmak i Parafialnemu Zespołowi Caritas, Nadleśnictwu w Tułowicach oraz Państwu Anecie i Danielowi Czarneckim z Sidziny.

Dziękujemy za obecność i udział w kiermaszu oraz włączenie się do naszej akcji „Świąteczny Dar Serca”.