IV miejsce w pierwszym etapie ogólnopolskiego konkursu BOŚ „Postaw na Słońce”

Uczniowie klas siódmych naszej szkoły, tj. Dawid Bocheński, Aneta Plachta, Martyna Myśliwiec, Julia Lipka, Julia Józak, Malwina Luda, Zuzanna Kozakiewicz, Zuzanna Wolak zgłosili się do udziału w ogólnopolskim projekcie aktywnej edukacji ekologicznej "Postaw na słońce", organizowanym przez Bank Ochrony Środowiska.Opiekunem grupy jest Pani Irena Raróg. Zarejestrowali się pod nazwą SŁONECZNY TEAM i zaprojektowali własne logo. Do konkursu zgłosiło się 99 szkół z całej Polski. Głównym celem projektu jest upowszechnienie wśród młodego pokolenia wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.

Konkurs przebiega w dwóch etapach:                                                                                           pierwszy etap - ENERGIA SŁOŃCA DLA DOMU,                                                                           drugi etap - ZARABIAJ NA SŁOŃCU.

W pierwszym etapie uczestnicy zrealizowali następujące zadania:

1. Zbudowali szkolny zespół konkursowy.
  2. Poszerzyli swoją wiedzę na temat wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii ze szczególnym uwzględnieniem tej pochodzącej z ogniw fotowoltaicznych.
  3. Przygotowali trzy referaty tematyczne.
  4. Obliczyli zapotrzebowanie energetyczne trzech jednorodzinnych budynków mieszkalnych według kalkulatorów przygotowanego przez Organizatora, a także wynikających z tych wartości wysokość emisji CO2 do atmosfery .
  5. Dobrali systemy ogniw fotowoltaicznych do wartości zużycia energii elektrycznej przez analizowane budynki.

Pierwszy etap zakończył się 28 lutego. Na wyniki uczniowie czekali do 1 kwietnia.  Z euforią przeczytali na stronie internetowej, że zajęli IV MIEJSCE!!!!!

Więcej informacji o realizacji projektu można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce: Projekt edukacyjny „Postaw na Słonce”.

Przed grupą SŁONECZNY TEAM drugi etap konkursu, którego zakończenie będzie 21 czerwca. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

Opracowała: Aneta Plachta