Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

20.11.2020 obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF.
Kolorem dominującym w tym dniu był kolor niebieski jako symbol solidarności ze sobą dzieci z całego świata. Przyłączyliśmy się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy angażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.
Polska była również inicjatorem powstania Konwencji o prawach dziecka. O tym, jak ważne

W  listopadzie uczniowie w ramach zajęć przypomnieli sobie prawa dziecka. Na lekcjach wychowawczych nauczyciele rozmawiali z uczniami na temat ich praw oraz możliwości ich realizacji w poszczególnych krajach, a także w naszej dzisiejszej rzeczywistości.

Podczas zajęć rozmawialiśmy również o obowiązkach, które nierozłącznie związane są z prawami.

Uczniowie brali udział także w konkursie plastycznym zorganizowanym w klasach I - VII.

Wszystkie prace zostały pieknie wykonane, a na szczególne wyróżnienie zasługują prace uczniów:

z klas I - III

Nadia Browarska. Maja Stefanicka, Magdalena Sobek, Patryk Rudyk, Agatka Kowalczyk

z klas IV - VII

Karolina Jankowska, Alicja Płóciennik - Łapka, Emilia Sobek, Maciej Paszkowski