Ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniem

Ustawa z dnia 12.09.2019 o opiece zdrowotnej nad uczniami określa, iż opieka zdrowotna nad uczniami jest realizowana w szkole i obejmuje profilaktyczną opiekę zdrowotną, promocję zdrowia oraz opiekę stomatologiczną .

Profilaktyczną opiekę zdrowotną oraz promocję zdrowia w szkole sprawuje  pielęgniarka środowiska nauczania i wychowania - obejmuje ona uczniów do ukończenia 19 roku życia i jest sprawowana we współpracy z rodzicami uczniów oraz uczniami pełnoletnimi.

Profilaktyczna opieka zdrowotna nad uczniami jest sprawowana w Gabinetach  Medycyny Szkolnej zlokalizowanych w obu budynkach szkoły.

Natomiast opiekę stomatologiczną nad uczniami sprawuje lekarz dentysta,  a  w zakresie edukacji zdrowotnej  opieki stomatologicznej może również uczestniczyć higienistka stomatologiczna.