Pasowanie na ucznia szkoły

Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Łambinowicach

Dnia 22 października 2019 roku odbyła się w obecności zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli bardzo ważna i podniosła uroczystość pasowania pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Akt ten, którego dokonuje dyrektor szkoły, jest symbolicznym przyjęciem nowego ucznia do braci uczniowskiej. Zanim nastąpił ten najważniejszy moment uroczystości pierwszoklasiści popisali się  swoimi umiejętnościami i wiedzą, zaprezentowali też swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, udowodnili, że znajomość zasad ruchu drogowego, przyjaźń i koleżeństwo oraz patriotyzm i poszanowanie przyrody są im dobrze znane.

Pochwalili się również doskonałą znajomością języka angielskiego. Występowi małych uczniów towarzyszyła zaproszona na tę okazję dobra wróżka.

Po zakończeniu części artystycznej przystąpiono do części oficjalnej, podczas której każde dziecko zostało pasowane na ucznia wielkim ołówkiem oraz otrzymało pamiątkowy akt pasowania. Na zakończenie spotkania zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia i zaproszono wszystkich obecnych gości  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dla wszystkich były to niezapomniane chwile radości i wzruszenia.

Wychowawczyni klasy I a – Ewa Stefanicka
Wychowawczyni klasy I b – Katarzyna Bagińska