Koncert zespołu Celtic Trio

18.10.2019 odbył się koncert zespołu Celtic Trio zorganizowany w ramach współpracy z Łódzkim Biurem Koncertowym „Wirtuoz”.

Dla uczniów z klas I- III zespół przygotował bajkę muzyczną o legendarnym irlandzkim skrzacie Leprechaunie. Dzieci w formie zabawy i zagadek poznawały instrumenty, uczyły się nazw i zdobywały podstawową wiedzę o muzyce ludowej. Miały okazję zaśpiewać wspólnie piosenkę, zatańczyć z bohaterem bajki , a także uczyły się grać na łyżkach. Wszystko to okraszone było dużą dawką wesołej muzyki i humoru .

Podczas koncertu dla uczniów z klas IV – VIII Celtic Trio zabrało słuchaczy w muzyczną podróż szlakiem muzyki celtyckiej. Uczniowie mogli poznać wiele ciekawych regionów celtyckiego świata oraz charakterystycznych dla nich instrumentów t.j. dudy hiszpańskie, bretońska bombarda, irlandzki bodhran oraz dudy szkockie. Oprócz prezentacji wzbudzającego wielką ciekawość kiltu  (ludowy strój Szkotów) uczniowie mieli okazję spróbować podstawy stepu irlandzkiego oraz wzięli  udział w tańcu grupowym.