I i III miejsce w turnieju piłkarskim „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Tegoroczna jubileuszowa, XX edycja największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci rozpoczęła się 17 i 18 października 2019r.  na stadionie miejskim w Głuchołazach.

Młodzi zawodnicy rozegrali swoje mecze w trzech kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz  U-12. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych U-10 oraz U-12. W pierwszym dniu turnieju w kategorii U-10 uczniowie PSP  Łambinowice zwyciężyli we wszystkich meczach w finale pokonując odwiecznego rywala Hattrick Głuchołazy 2-0. Tym zwycięstwem zapewnili sobie przepustkę do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Brzegu.

Równie dobrze spisali się 18 października 2019r.  starsi koledzy w kategorii wiekowej U-12. Uczniowie zajęli III miejsce w finale  powiatowym.

Warto wiedzieć, że organizatorzy wydarzenia czyli Polski Związek Piłki Nożnej oraz sponsor strategiczny Firma Tymbark poprzez zabawę i rozbudzenie w uczestnikach pasji piłkarskiej opartej o zasady gry fair play poszukują następców Roberta Lewandowskiego czy Artura Boruca. O tym, że jest to słuszna droga przekonujemy się oglądając mecze z udziałem polskich zawodników, którzy startowali w poprzednich edycjach tego turnieju takich jak Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek oraz Krystian Bielik.

Życzymy młodym zawodnikom tak dobrych wyników w kolejnym turnieju w Brzegu i mocno kibicujemy !!!

Drużyna U-10 wystąpiła w następującym składzie:  Borek Kacper, Kapuściok Krystian, Klimza Michał, Padamczyk Filip, Raróg Maksymilian, Podborączyński Filip, Suchanek Aleks, Szemiczek Aleksy oraz Talik Aleksander.

Drużyna U-12 wystąpiła w następującym składzie: Kownacki Krzysztof, Czarnecki Karol, Karawan Dawid, Pętal Dawid, Stefanicki Maciej, Szober Jakub, Talik Konrad, Weber Rafał oraz Węgrzynek Michał.