Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14 października 2019r. w sali gimnastycznej w budynku nr 2 naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie licznie przybyli do szkoły ubrani w stroje galowe.

Dzień ten zaczął się od spotkania uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych. W ciągu 45 minut uczniowie mieli okazję podziękować im za trud, jaki wkładają w codzienną pracę wychowawczą. Były kwiaty, uśmiechy, uściski, a nawet miłe spotkania przy domowych wypiekach, które uczniowie wspólnie z rodzicami przygotowali na ten dzień.  Następnie ok. godziny 10 rozpoczęła się akademia przygotowana przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego, którą poprowadził nowowybrany  przewodniczący szkoły Błażej Protas z koleżanką Julią Lipką. Na wstępie spotkania pani Anna Mazurek przeprowadziła zaprzysiężenie przewodniczącego, po czym rozpoczęła się właściwa część akademii, w której to wylosowani nauczyciele zostali zaproszeni w podróż pociągiem do:

-„STACJI SPRAWNYCH RĄK I NÓG”

-„STACJI ZGADUJ ZGADULA”

-„STACJI MĄDRA GŁOWA”

-„STACJI ARTYSTYCZNEJ”

-„STACJI ORDERÓW”

Zadaniem nauczycieli było wykonanie różnych zadań, np. sprawnościowych, matematycznych i innych. Ostatnim zadaniem, do którego został zaproszony również Pan dyrektor, było wypicie soku z cytryny tak, aby się nie skrzywić. Nie było żadnej kwaśnej miny, dlatego wszyscy otrzymali ordery uśmiechu. W kolejnej części uroczystości uczniowie wyrazili swą wdzięczność piosenkami, wierszami, układami gimnastycznymi oraz energiczną grą na keyboardzie.  Na zakończenie przewodniczący poprosił wszystkich nauczycieli o wyjście na środek sali, a uczniów o zaśpiewanie „Sto lat” i wręczenie im róż. Wszyscy dobrze się bawili, zarówno nauczyciele jaki i uczniowie.