Inauguracja nowego roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

02.09.2019 o godzinie 8.00 dla klas I-III oraz o godz 10.00 dla klas IV –VIII odbyło się uroczyste rozpoczęcie  nowego roku szkolnego.

W części oficjalnej Pan Dyrektor Jarosław Figiel przywitał w sali gimnastycznej licznie przybyłych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Przypomniał wszystkim o 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pani Wicedyrektor Iwona Maduzia omówiła szczegóły organizacyjne na rok szkolny 2019/2020, przedstawiła nowych nauczycieli i wychowawców poszczególnych klas. Wielu sukcesów i powodzenia w nowym roku szkolnym życzył wszystkim  Wójt Gminy Łambinowice Pan Tomasz Karpiński,

Podczas pierwszego spotkania szczególnie powitano  najważniejszych gości -  pierwszoklasistów, którzy zasiedli na honorowym miejscu wraz ze swoimi wychowawczyniami  P. Katarzyną Bagińską i P. Ewą Stefanicką. Uczniowie klasy Ia i Ib  z ręką na sercu złożyli uroczyste ślubowanie.

Na zakończenie uroczystości piątoklasiści przedstawili  inscenizację przygotowaną pod „okiem” P. Agnieszki Synowiec, P. Beaty Urzędowskiej i P. Małgorzaty Mazurskiej. Uczniowie w pierwszej scenie na tle romantycznej muzyki Christiny Perri  pokazali, że czas wakacji niestety się skończył, pora spakować tornistry i ruszyć do szkoły. Konferansjerzy: Emilia Cichy i Maciej Paszkowski powitali dyrekcję, nauczycieli, rodziców i uczniów przypominając także, że nie każdy wrzesień był tak radosny i pełen wakacyjnych wspomnień.

Emilia Jarosz w utworze „Wspomnienie” zapewniła wszystkich, że „My nie chcemy więcej wojny, chcemy żyć życiem spokojnym”

Na koniec młodzi artyści przedstawili bardzo cenne rady na nowy rok szkolny. Być grzecznym, uśmiechać się, nie hałasować, nie obrażać się to tylko niektóre z nich. Uczniowie proszą też, by wziąć sobie do serca inne słowa : w tym roku szkolnym niech każdy będzie sobą, niech nie będzie zmarnowanych dni, a szkoła niech będzie czymś więcej.

Wesoła piosenka „Szkoła” zaprezentowana przez młodzież zapewniła wszystkich zebranych, że jest to miejsce, do którego każdy będzie chciał wracać, ponieważ tam spotykamy życzliwych ludzi i znajdujemy nie tylko przyjaźń….

Najważniejsza okazała się wiadomość z ostatnich chwili: Już za 10 miesięcy znów będą wakacje.

W tym roku szkolnym nic już pechowego nie stanie uczniom na drodze, bo Ania z klasy IIb oznajmiła, że trzeba złapać czarnego kota, żeby nie przebiegał drogi, a Maksymilian spokojnie wędką nałapie dobrych ocen J

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy w wolnym czasie stanęli na wysokości zadania i brali udział w przygotowaniach do uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego.