Zakończenie roku szkolnego

19 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 dla klas I - VII. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu Polski. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły Pan Jarosław Figiel. Potem wręczono świadectwa z wyróżnieniem uczniom klas IV – VII oraz stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.  Wyróżniono także najlepszych uczniów z klasy III. Podczas uroczystości wręczono także nagrody laureatom i finalistom wojewódzkich konkursów przedmiotowych, artystycznych oraz zawodów sportowych. Nagrody książkowe otrzymali także uczniowie  za 100% frekwencję.

W części artystycznej uczniowie klas VI w żartobliwy sposób, udzielili wakacyjnych rad wszystkim uczniom, a zespół muzyczny pod opieką Pani Kamili Brajewskiej pięknie odegrał i odśpiewał utwór Marka Grechuty „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…”

W tym samym dniu ze szkołą podstawową pożegnało się 33 uczniów klas ósmych.  Część oficjalną absolwenci rozpoczęli pięknym polonezem . Dyrektor szkoły dokonał podsumowania osiągnięć edukacyjnych uczniów, szczególną uwagę zwrócił na wysokie wyniki egzaminów ósmoklasisty.

Najlepsi absolwenci otrzymali złote, srebrne i brązowe tarcze absolwenta, świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i stypendia. Szczęśliwym rodzicom  wręczono listy gratulacyjne. Laureaci konkursów i wybitni sportowcy obdarowani zostali dodatkowymi nagrodami. Po uroczystym ślubowaniu ósmoklasiści pożegnali się ze swoją szkołą, w której spędzili osiem lat.  W zabawnym i wzruszającym przedstawieniu ,,Wczoraj, dziś, jutro…", przygotowanym wspólnie z nauczycielem języka polskiego panią Iloną Karpińską, przedstawili swoje szkolne perypetie, sukcesy, marzenia i plany  na przyszłość. Pięknie podziękowali wszystkim pracownikom szkoły  i rodzicom. Nie zabrakło łez, pożegnania bywają trudne. Z najlepszymi życzeniami od wszystkich absolwenci  idą w świat….