Dzień Matematyki

Matematyka powszechnie uważana jest za jeden z trudniejszych przedmiotów. Jedni ją kochają, a inni wręcz nie cierpią.

Jak się okazuje, nastawienie do tej dziedziny nauki można zmienić- co udowodniły nam nasze Panie matematyczki organizując  już po raz drugi  Dzień Matematyki pod hasłem „ Matematyka po szkole fika”.

21 maja w szkole naprawdę królowała matematyka-taka bez nudnych zadań, bez wzorów, bez wkuwania- za to pełna dobrej zabawy, kreatywnego myślenia, zdrowej rywalizacji i  dodatkowo  ….smaczna.

Potyczki matematyczne między klasami dostarczyły nam wielu emocji i śmiechu.

Drużyny zmagały się z nietypowymi zadaniami, a gorąco kibicująca publiczność w przerwach między konkurencjami rozwiązywała rebusy, zagadki i krzyżówki matematyczne.

W potyczkach z matematyką najlepsze okazały się klasy VIIIa, VIIa  oraz Va.

Wyniki konkursu na plakat „ Matematyka da się lubić”

I miejsce- Izabela Raczkowska

II miejsce-Zuzanna Wolak

III miejsce-Daria Szura

Matematyczne konkurencje, piosenki, wiersze, wywoływały wśród widzów podziw, zachwyt, niejednokrotnie też uśmiech, ale konkurs na ….wypieki matematyczne pobił wszystkie rekordy popularności!!! Liczba uczestników w tym słodkim konkursie była imponująca. Wszyscy podziwialiśmy te kulinarne cudeńka, których nie powstydziłaby się sama Magda Gessler.

Panie z matmy jednogłośnie podjęły decyzję- żadnych zadań o kaloriach-szalejemy !!!

Wyniki konkurs na „Matematyczny wypiek”

I miejsce- Zuzanna Wolak

II miejsce-Igor Pytlik

III miejsce-Emilia i Patryk Ludwik

Na zakończenie tego fajnego dnia w szkole odbył się pokaz filmów, które przygotowali uczniowie klas ósmych i klas trzecich gimnazjum.

Organizatorki Dnia Matematyki  pani Edyta Figiel i Beata Urzędowska serdecznie dziękują wszystkim uczniom za udział we wspólnej zabawie oraz  niezawodnym  rodzicom, którzy włączyli się w przygotowania do imprezy.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom matematycznej zabawy  !!!