„Narkotyki i dopalacze zabijają” - „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”

28 maja 2019 r. dzielnicowy z Komisariatu Policji w Korfantowie  sierż. sztab. Grzegorz Gorski spotkał  się z uczniami klas ósmych w ramach akcji  „Narkotyki i dopalacze zabijają” pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.  Kampania zorganizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.

W ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” powstał spot filmowy (załączony poniżej). Jego twórcy zwracają uwagę na poważne zagrożenie życia i zdrowia, jakie niosą ze sobą nowe substancje psychoaktywne. – Narkotyki i dopalacze zabijają. Zarejestrowano kilka tysięcy zgłoszonych zatruć dopalaczami. To więcej, niż jest polskich youtuberów. Dragi mogą powodować depresję, zmiany skórne, wymioty, duszności, drgawki, zatrzymanie serca i bolesną śmierć – także w trakcie snu. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty – przestrzegają autorzy kampanii.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Jarosław Zieliński, mając na uwadze istotną rolę działań profilaktycznych z perspektywy zapobiegania zagrożeniom związanym z używaniem narkotyków oraz nowych substancji psychoaktywnych, zwrócił się z prośbą do Komendanta Głównego Policji o włączenie się podległych funkcjonariuszy w realizację tego przedsięwzięcia.

Dzielnicowy sierż. sztab. Grzegorz Gorski przestrzegał zebranych uczestników przed sięganiem po tego typu niebezpieczne środki i apelował aby stanowczo odmawiali, gdy ktoś im proponuje dopalacze. Ku przestrodze zaprezentowane zostały filmy.

Policja przypomina, że zażywanie środków psychoaktywnych, a w szczególności dopalaczy może powodować śmiertelne zatrucia.

Źródło: www.gov.pl, www.policja.gov.pl,