II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „ I CAN SING”.

23 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Łambinowicach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „ I CAN SING”. Konkurs objęty był  patronatem Wójta Gminy Łambinowice.

Uczniowie zaprezentowali się w dwóch kategoriach: soliści i zespoły.  Uczestników oceniało jury złożone z pani Natalii Kryjom- solistki zespołu Ravel oraz uczestniczki programu The voice of Poland, pana Marka Kryjoma – lidera i wokalisty zespołu Piersi,  pana Kamila Jacyszyn – muzyka Filharmonii Opolskiej, nauczyciela Państwowej Szkoły Muzycznej w Nysie oraz Kapelmistrza Orkiestry Dętej. Jurorzy określili  poziom występów jako wysoki,  zarówno jeżeli chodzi o stronę muzyczną jak i językową.  W kategorii soliści zwyciężyli:

I miejsce – Krzysztof Pawlus PSP Gracze – utwór : Titanic”

II miejsce –  Jakub Duda PSP Bielice- utwór: ”Stand by me”

III miejsce – Joanna Paluszkiewicz PSP 1 Niemodlin , utwór: „ Riptide”

Wyróżnienia otrzymali: Julia Szczepanowska PSP Łambinowice, Martyna Myśliwiec PSP Łambinowice, Zofia Figiel PSP Łambinowice, Julia Garbalińska PSP Łambinowice, Jagoda Drzewiecka PSP Tułowice, Wiktoria Burzec PSP 1 Niemodlin

Kategoria zespoły:

I miejsce – Duet- Julia Garbalińska oraz Gracjan Ligas PSP Łambinowice, utwór „Shallow”

II miejsce – Duet – Julia Garbalińska i Zofia Figiel PSP Łambinowice, utwór: „Titanium”

III miejsce – Zespół „ Crazy Girls” PSP Niemodlin, utwór: „Where is the love”

Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, które ufundowali sponsorzy: Wójt Gminy Łambinowice, Starostwo Powiatowe w Nysie, Łambinowicka Fabryka Maszyn„ Celpa” , Rada Rodziców przy PSP w Łambinowicach, Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Tułowice.  Jury wręczało nagrody i  dyplomy dla uczestników.

Na zakończenie  Natalia Kryjom brawurowo wykonała utwór Alici Keys wzbudzając niemały aplauz zgromadzonej publiczności.

Koordynatorem konkursu była pani Joanna Łoik, którą wspierali Mateusz Skut, Kamila Brajewska, Małgorzata Cieślińska, Anna Mazurek,  Monika Płóciennik-Łapka . Konkurs prowadzili uczniowie klas ósmych  Aleksandra Raróg i Aleksy Landas. W obsłudze i sprawnej organizacji pomagali uczniowie: Oliwia Drewniak, Marta Czernik, Zuzanna Płóciennik – Łapka oraz Dawid Kobus.

Dyrektor PSP w Łambinowicach pan Jarosław Figiel, organizatorzy konkursu oraz uczniowie dziękują wszystkim uczestnikom za udział, sponsorom za wsparcie finansowe i zapraszają za rok.