Wizyta przedszkolaków w naszej szkole

Dnia 29.05.2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej przy ul. Obozowej 13, gościliśmy dzieci, które we wrześniu zostaną uczniami. To już trzecia w ostatnim półroczu ich wizyta w naszej szkole.

Tym razem przedszkolaki zaproszone zostały na występy uczniów kl. II i III połączone ze zwiedzaniem szkoły.

Wizyta zaczęła się od przywitania dzieci przez panią dyrektor Iwonę Maduzia, która opowiedziała o ofercie, jaką przygotowała nasza placówka na nowy rok szkolny 2019/2020.

Następnie przez godzinę uczniowie tańczyli, śpiewali i recytowali tworząc wesołe i barwne widowisko. Ich zaangażowanie zostało ciepło przyjęte przez przedszkolaki reagujące żywiołowymi brawami na każdą część występu. Ostatnią piosenkę mali goście, zaproszeni na scenę przez klasę III, zaśpiewali  wspólnie z uczniami naszej szkoły.

Na zakończenie koncertu wystąpiły przedszkolaki, które zaprezentowały  przygotowane przez siebie piosenki.  Oczywiście starsi koledzy głośnymi oklaskami wyrazili im swoje uznanie.

Następnym punktem programu było zwiedzanie szkoły i wizyta w świetlicy szkolnej, gdzie goście otrzymali łakocie.

Przed powrotem do przedszkola uczniowie klasy III wręczyli przedszkolakom prezenty – zakładki do książek, które wykonali uczniowie naszej szkoły.

Zadowoleni z wizyty, z uśmiechami na twarzach, nasi przyszłoroczni pierwszoklasiści obiecywali, że we wrześniu z chęcią powrócą  do tej szkoły.

Dzięki  odwiedzinom przedszkolaki poznały nowe otoczenie w znanej sobie grupie  i  z wychowawcą przedszkola, którego również bardzo dobrze znają.  Jak pokazało nasze wieloletnie doświadczenie, udział w tego typu spotkaniach przyczynia się do niwelowania stresu szkolnego u dzieci.

Opracowała Katarzyna Bagińska