Dni otwarte

Dni otwarte w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Łambinowicach

6.04.2019 w Publicznej Szkole Podstawowej w Łambinowicach w budynku nr 2, na ulicy Szkolnej 2 odbyły się pokazy z różnych dziedzin nauki dla uczniów klas 1-4. Nauczyciele przygotowali ciekawe i  pasjonujące tematy, w których uczniowie mogli odnaleźć swoje zainteresowania. Celem tego projektu było pokazanie tego, że nauka nie musi być obowiązkiem ale może być przyjemna pasją. Można było wziąć udział w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez panią Violettę Junkę i wykonać pacynkę, kukiełkę oraz inne rekwizyty teatralne.

W pracowni chemicznej Pni Irena Raróg wraz z uczniami klas starszych pokazała doświadczenie chemiczne, które były dość widowiskowe i kolorowe. Język angielski może być także pasjonujący. Pani Joanna Łoik przedstawiła gry, zabawy i plansze językowe, które przyciągnęły uwagę oglądających. W pracowni biologicznej na uczniów czekały mikroskopy i przygotowane przez Panią Małgorzatę Bieganowską preparaty, które można było zobaczyć przez to urządzenie. Matematyka zachęcała uczniów na wesoło. Pani Beata Urzędowska pokazała jak można „pobawić się „ z matematyką. Na koniec uczniowie zeszli do Sali gimnastycznej i wzięli udział w rozgrywkach sportowych pod opieka pana Andrzeja Gandziały i Pana Dariusza Walichowskiego. Uczniowie w szkolnej świetlicy skorzystali z poczęstunku i udali się do domów pod opieka rodziców.