Projekt "Odkrywcy sekretów nauki"

Nasza szkoła uczestniczy w realizacji projektu 9.1.1 pn. "Odkrywcy Sekretów Nauki - wzrost kompetencji uczniów i nauczycieli szkół województwa opolskiego". Projekt zakłada realizację zajęć wyjazdowych dla uczniów w salach "Zaczarowanego Świata", Teatru Lalki i Aktora, Parku Nauki i Ewolucji Człowieka oraz Muzeum Śląska Opolskiego w ramach realizacji podstawy programowej. Zorganizowane zostaną także zajęcia wyrównawcze oraz warsztaty podnoszące kompetencje kluczowe uczniów. Szkoła otrzymała zestaw pomocy dydaktycznych.

Szkolnym liderem projektu jest Pani Ewa Szczepanowska

Zajęcia  wyrównawcze prowadzą: Pani Edyta Figiel i Pani Beata Urzędowska

Realizacja projektu potrwa do maja 2019 roku.

Cel główny:

Wzmocnienie słabszych obszarów wiedzy i kompetencji kluczowych oraz TIK 5000 uczniów szkół podstawowych, połączone ze wzrostem kompetencji i kwalifikacji 413 nauczycieli ze szkół podstawowych woj. opolskiego (poza terenem aglomeracji opolskiej) poprzez kompleksowe wsparcie obejmujące realizację działań ukierunkowanych na wzrost kompetencji organizowanych na terenie szkoły jak i poza nią w okresie 01.07.2017 - 30.06.2019 r.

Cele szczegółowe:

Podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw niezbędnych do funkcjonowania na rynku pracy oraz rozwój indywidualnego podejścia do ucznia, w szczególności ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zakładane cele i działania obejmą ponad 10 % populacji uczniów szkół podstawowych w woj. opolskim a długi okres realizacji oraz połączenie działań w zakresie wyrównywania szans, poprzez wsparcie uczniów osiągających słabsze wyniki jak i nowoczesnej dydaktyki opartej o nauczanie w miejscach edukacji bezpośredniej ma wzmocnić efektywność wsparcia i spowodować wzrost kompetencji w zakresie kompetencji kluczowych w obszarach zdiagnozowanych jako wymagające wsparcia. Jednoczesne wsparcie nauczycieli poprzez organizację działań w zakresie podnoszenia ich kwalifikacji w obszarach deficytowych oraz związanych z nowoczesną dydaktyką oparta o wykorzystanie najnowszych rozwiązań dostępnych w edukacji oraz TIK z jednoczesnym tworzeniem sieci współpracy dla tych nauczycieli wzmocni efekt oddziaływania projektu.