MAJOWE ŚWIĘTA w klasach 4 - 8

,,Niechaj okrzyk narodu

W świat daleko poleci:

- Wolność, równość niech żyją,

Niechaj żyje maj trzeci!”

26 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Wszyscy uczniowie w galowych strojach spotkali się, aby uczcić trzy ważne MAJOWE ŚWIĘTA:

1 MAJA- ŚWIĘTO PRACY

2 MAJA- DZIEŃ FLAGI

3 MAJA- ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

Apel rozpoczęło uroczyste odśpiewanie hymnu -,,Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie klas IV b i V a przygotowali patriotyczne piosenki o konstytucji i barwach polskiej flagi . Zapoznaliśmy się również z historią Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. 233 lat temu, 3 maja 1791 roku, uchwalono tą Ustawę Rządową. Regulowała ona ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów, prawa oraz obowiązki człowieka i obywatela. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją.

Pamiętajcie, że dzisiaj Polska też ma swoją konstytucję. Wszyscy musimy ją znać, szanować i postępować zgodnie z jej zasadami. Państwo bez demokracji, konstytucji i tolerancji nie może dobrze funkcjonować. Klimat temu wydarzeniu dodała piękna scenografia w narodowych barwach. Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor Jarosław Figiel wręczył nagrody laureatom różnych konkursów.