Dzień Otwartych Drzwi - wizyta przyszłych pierwszoklasistów

„Nauczyciel tylko otwiera drzwi, a uczeń wejść już musi sam”

Ciałem w przedszkolu, ale myślami już w szkole. W sobotę 20 kwietnia nasza szkoła otworzyła drzwi dla przyszłych pierwszoklasistów, został w tym dniu zorganizowany Dzień Otwartych Drzwi. Odwiedziło nas wielu przedszkolaków wraz ze swoimi rodzicami.

Dzieci na chwilę mogły poczuć się już uczniami, uczestnicząc w przygotowanych przez nauczycieli różnorodnych zajęciach. W niemal każdej sali lekcyjnej można było znaleźć coś interesującego. Odbyły się zajęcia muzyczno-rytmiczne, podczas których dzieci wystukiwały rytm za pomocą wybranych instrumentów, klaszcząc w dłonie oraz używając kubeczków. Zajęcia z kodowania polegały na rozwiązywaniu zagadek logiczno-matematycznych, kodowaniu na kartach pracy, tablicy interaktywnej i grach planszowych. W trakcie zajęć z języka angielskiego „English Adventure” uczestnicy mieli okazję zagrać w „kolory” po angielsku oraz w znaną grę „ Simon says”. Zajęcia manualne pod hasłem „W krainie baśni” odbywały się przy dźwiękach piosenek ze znanych bajek,  podczas których dzieci malowały i kolorowały postacie ze swoich ulubionych baśni i bajek. W sali gimnastycznej został przygotowany sportowy tor przeszkód. Dzieci brały także udział w różnorodnych grach i zabawach sportowych. Przedszkolaki były diagnozowane pod kątem wad wymowy, rodzice mogli skorzystać z konsultacji logopedycznej. W świetlicy szkolnej na rodziców i dzieci czekał słodki poczęstunek.

Przyszli uczniowie zgodnie zadeklarowali, że szkoła im się spodobała i nie były to tylko grzecznościowe deklaracje. Ich twarze i zachowanie potwierdzały, że zorganizowanie tego dnia było strzałem w dziesiątkę. Na pożegnanie w podziękowaniu za przybycie dzieci otrzymały  drobne upominki.

To było wspaniałe wydarzenie. Do zobaczenia we wrześniu!