Program profilaktyczny PRZYBIJ PIĄTKĘ

W naszej szkole jest realizowany program PRZYBIJ PIĄTKĘ mający na celu zapobieganie nadwadze i otyłości oraz podwyższonemu ciśnieniu krwi u dzieci.

Program ten jest realizowany przez Instytut Matki i Dziecka z Warszawy w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 i  jest  odpowiedzią na narastającą od wielu lat epidemię nadwagi i otyłości wśród dzieci młodzieży.

Program jest wdrażany tylko w 24 placówkach oświatowych w Polsce

i rozpoczyna się od I semestru 2023 roku- objęci są uczniowie klas II, którzy po pisemnej zgodzie rodzica będą mieli przeprowadzane przez pielęgniarkę szkolną pomiary antropometryczne oraz kontrolę ciśnienia krwi i tętna.

Poza tym uczniowie będą mieli przeprowadzane warsztaty uczące zdrowego stylu życia i dbałości o własne zdrowie w formach obrazkowych ankiet multimedialnych dostosowanych do wieku ucznia.