Wyjazd edukacyjny w ramach projektu "Mamy rady na odpady"

13. września uczniowie klas piątych uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Opola. Wyjazd zorganizowany był w ramach projektu "Mamy rady na odpady" przygotowany przez Samorząd Województwa Opolskiego.

Dzieci uczestniczyły w różnych warsztatach w Centrum Nauki i Eksperymentu, na których dowiedziały się m.in. co to jest greenwashing, czym jest planowane postarzanie produktu oraz czy spalanie śmieci jest dobre. Wskazano im, jakie korzyści płyną z ponownego wykorzystania śmieci, dzieci samodzielnie sprawdziły na czym polega recykling poprzez poznanie techniki czepania papieru. Uczniowie odwiedzili również PSZOK w Korfantowie, gdzie dowiedzieli się, że można tam zostawić kłopotliwe śmieci. Wszyscy wrócili do domów z głowami pełnymi nowo nabytą wiedzą na temat gospodarowania odpadami.