„Skowronka pieśń to o wiośnie wieść” – czyli kilka słów o naszym szkolnym powitaniu wiosny… (foto+wideo)

We wtorek, czyli dokładnie 21 marca uczciliśmy nadejście wiosny. Z tej okazji zrobiliśmy wielką przechadzkę z marzanną wykonaną przez samorząd uczniowski.

Wyruszyliśmy rano i po drodze zaszliśmy do budynku nr 1, aby dołączyli do nas uczniowie klas I-III.  Chociaż pogoda nie dopisywała, w pogodnych nastrojach, w eskorcie straży pożarnej i z kolorowymi ozdobami spacerowaliśmy ulicami naszej miejscowości. Oczywiście nie tylko ozdoby były kolorowe – my sami również byliśmy. Wiosenna parada została zakończona zabawami na orliku. Głównym elementem zwieńczającym nasze powitanie kwitnącej pory roku był  sławny wśród szkolnej społeczności taniec– belgijka. Dla tych, którzy nie rwali się zbytnio do uczczenia tego święta tańcem, przygotowane było przeciąganie liny. Również świetna zabawa :) Po radosnym świętowaniu wróciliśmy w doskonałych humorach do naszych szkół.

Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łambinowicach za zadbanie o nasze bezpieczeństwo.

Z okazji pierszego Dnia Wiosny samorząd uczniowski zorganizował również konkursy dla wszystkich uczniów.

W konkursie na pracę plastyczną w kategorii klas I-III najwyższe miejsca zajęli:

I MIEJSCE - Liliana Sawicka 2a

II MIEJSCE - Małgorzata Kepa 3b

III MIEJSCE - Lena Jabłońska 1a

W konkursie na własnoręcznie wykonanego kwiatka miejsca zajęli:

I MIEJSCE: Maja Stefanicka kl.5b, Anna Browarska kl.6b, Edyta Janowska kl.4b

II MIEJSCE: Julia Janicka kl.4a, Agata Kowalczyk kl.4a, Lena Józak kl.5b

III MIEJSCE: Hubert Drab kl.4b, Tymoteusz Nawrocki kl.7a, Oskar Jędrzejewski kl.4a

WYRÓŻNIENIE: OliwiaGandziała kl.5a, Luda Dustin kl,8a, Aleksandra Głuszek kl.4b, Lena Witek kl.4a, Kinga Surma kl.7a

Gratulujemy i dziękujemy za udział!

tekst: ucz.Maja Mazurek 7a