MAGICZNE CZERWONE KRZESŁA I UCZNIOWSKIE ŻYCZENIA - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025” – realizacja projektu w kl. 5 a i 5 b

Jedną z lektur uzupełniających w klasie V jest książka Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”. Uczniowie uwielbiają ją czytać
i poznawać przygody Tosi, Kukiego, Filipa i ciotki Maryli, potem małej Wiki. Wspólnie z nimi przeżywają sukcesy i porażki.

Jedna z lekcji dotyczy magii czerwonego krzesła. Uczniowie opowiadają o niesamowitych wydarzeniach, które działy się właśnie za sprawą tego niesamowitego mebla. M. in dzięki czerwonemu krzesłu czterdziestoletnia ciotka Maryla została zamieniona w siedmioletnią dziewczynkę.

Piątoklasiści także próbowali wydobyć czary, ale z czerwonych krzeseł, które sami wykonali. Powstały prace duże, średniej wielkości, małe i malutkie. Niektóre z nich były z drewnianych klocków, niektóre z drewnianych listewek, inne z patyczków do uszu, wykałaczek czy patyczków od lodów. Pojawiły się też krzesła zrobione z klocków Lego, tektury czy plastiku. Powstały naprawdę niesamowite przedmioty!

Uczniowie realizowali powyższe zadanie w ramach realizacji projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”.