Spotkanie autorskie z pisarzem Panem Przemysławem Wechterowiczem

W dniu 16.12.2022r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z Panem Przemysławem Wechterowiczem w ramach programu ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.W wydarzeniu uczestniczyły klasy drugie i trzecie.

Pisarz znany jest z literatury dla najmłodszych. Napisał m.in. „Proszę mnie przytulić”, „Uśmiech dla żabki”, „Gdzie jesteś, Mamo!”, „W pogoni za życiem” i wiele innych. Autor opowiadał uczniom na czym polega jego praca oraz jakie zwyczaje przy tym mu towarzyszą. Całe spotkanie trwało ok. godziny. Uczniowie zadawali gościowi pytania. Słuchali go z zaciekawieniem, gdyż dostarczył im odpowiednią dawkę humoru.

Na koniec spotkania można było nabyć książkę autora z dedykacją i autografem.

Organizatorem spotkania była biblioteka szkolna wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Łambinowicach.