„ Laboratoria przyszłości” realizacja projektu edukacyjnego w świetlicy szkolnej

Nadchodzi świąteczny czas pachnący choinką i piernikami. Czas bożonarodzeniowych życzeń i przepięknych stroików. Od lat kultywujemy tradycję obdarowywania świątecznymi dekoracjami wszystkich ludzi wspierających naszą szkołę.

Każdego roku w tym celu przygotowywaliśmy stroiki, a tym razem podjęliśmy nowe wyzwanie. W związku z tym w  szkolnej świetlicy zagościła już świąteczna atmosfera, a zapach pierników unosi się po całej szkole. A skąd te zapachy?

A oto odpowiedź.  W ramach realizacji projektu „ Laboratoria przyszłości” przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego postanowili, że naszym tegorocznym prezentem będą własnoręcznie wypiekane świąteczne pierniki. Jesteśmy w pełni przygotowani do realizacji takiego zadania. Posiadamy na wyposażeniu nie tylko stolnice i wałki kuchenne, ale przede wszystkim doskonałe piekarniki elektryczne, zakupione w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”, które umożliwiły nam wykonanie tego specyficznego zadania jakim było upieczenie piernikowych choinek. Ciastka udały się uczniom doskonale pod okiem pani Ani Mazurek, która wystąpiła tu w podwójne roli, jako nauczyciel świetlicy oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego. Kolejnym etapem było ozdabianie pierników lukrem i pakowanie w ozdobny papier. I tu z pomocą przyszła nam pani bibliotekarka Monika Płóciennik-Łapka. Wspólna praca się opłaciła. Pierniki wyglądają świetnie i mamy nadzieję, że będą wraz z życzeniami miłym, świątecznym akcentem, wręczane wszystkim przyjaciołom naszej szkoły przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.