Projekt edukacyjny w kl. Ib „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” Serdecznie zapraszamy do tego „tajemniczego ogrodu”… - „Zostań przyjacielem książki”

W piątek 2 grudnia miało miejsce uroczyste pasowanie uczniów klasy 1 b na czytelników biblioteki szkolnej. Odbyło się ono w ramach realizacji projektu edukacyjnego„Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni” Serdecznie zapraszamy do tego „tajemniczego ogrodu", realizowanego w ramach programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” – pod hasłem „Zostań przyjacielem książki”.

Pierwszaki zostały przywitane przez Plastusia i wróżkę, która odczytała fragment lektury "Plastusiowy pamiętnik". Następnie uczniowie zwiedzili szkolną bibliotekę, dowiedzieli się wielu ciekawych i ważnych informacji na temat korzystania z biblioteki, a także pracy nauczyciela bibliotekarza. Poznali również życzenia i prośby książki. Punktem kulminacyjnym było pasowanie na czytelnika biblioteki. Każdy uczeń, kładąc rękę na magicznej złotej księdze, przyrzekał być dobrym czytelnikiem. Na pamiątkę tej ważnej uroczystości pierwszaki otrzymały dyplomy oraz zakładki do książki. Już jako prawowici czytelnicy wypożyczyli swoją pierwszą lekturę pt. "Jacek, Wacek i Pankracek", którą wkrótce będą przerabiać na zajęciach.