Program ZMIENIASZ SIĘ I DORASTASZ

Okres dojrzewania to czas wielu fizycznych i emocjonalnych zmian, które pojawiają się kiedy dzieci zaczynają dorastać i dojrzewać.

To trudny czas dla każdego młodego człowieka i zwykle następuje pomiędzy 10 a 14 rokiem życia.

Wychodząc naprzeciw problemom temu trudnemu dla młodzieży okresowi w dniu 23.09.22 w klasach VIa i VI b była przeprowadzona prelekcja nt ,,Problemy i higiena okresu dojrzewania”.

Prelekcja była prowadzona przez pielęgniarkę szkolną Alicję Kowalską - temat bardzo ciekawy, a problemy i dyskusja uczniów bardzo burzliwe.

Natomiast w dniu 29.09.22 gościliśmy w naszej szkole panią pielęgniarkę Małgorzatę Młynarczyk – przedstawiciela firmy ALWAYS, która kontynuując realizację dalszej części tematu przeprowadziła prelekcję i wyświetliła film – OKRES DOJRZEWANIA I PEWNOŚĆ SIEBIE.

Słuchaczkami były tym razem same dziewczynki – klasy VIa, VI b i VIIa.

Uczestnikami drugiej części były tylko dziewczynki z klas VI i VII – które otrzymały broszury i pakiety ZMIENIASZ SIĘ I DORASTASZ - mój pakiet na pierwszą miesiączkę - sponsorowane przez firmę ALWAYS.