Czytamy w świetlicy

Świetlica szkolna aktywnie uczestniczy w realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wpajanie nawyku sięgania po książkę, stało się dla nas jednym z głównych zadań realizowanych, w tym roku szkolnym w programie pracy świetlicy.

W erze komputerów, różnorodności  filmów na platformach internetowych, czytanie książek, jako forma spędzania wolnego czasu, stanowi mało spektakularną formę rozrywki, ale nie znaczy to, że mało wartościową. Przed nami więc zadanie nie łatwe, zachęcić dziś dzieci i młodzież do sięgania w czasie wolnym po lekturę książki. Pragniemy pokazać, że słowa na papierze układające się w zdania, mogą być źródłem wspaniałych doznań, emocji i przeżyć. Udowadniamy, że książka to prawdziwy przyjaciel, bo może być z nami na zawsze, nawet w czasie, gdy np. braknie prądu i komputer odmówi nam posłuszeństwa, a ona jak wierny druh nadal prowadzić nas będzie w bezkresne przestrzenie, w niesamowite przygody lub w świat, który tylko my sami umiemy sobie wyobrazić.  Mamy nadzieję, że uda nam się chociaż część uczniów przekonać do zaprzyjaźniania się z książkami. Wystarczy, że sięgniemy po nie raz, a będziemy za nimi tęsknić.