"Jaka to melodia" - muzyczne zmagania nauczycieli z okazji DEN

„Edukacja jest najpotężniejszą bronią, której możesz użyć, aby zmienić świat.” - Nelson Mandela

13 października br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wprawdzie to święto przypada na 14 października, ale z okazji tego święta postanowiono, aby był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Apel odbył się o godzinie 10:00 na sali gimnastycznej w budynku numer 2.

tek uroczystości zaprezentowano taniec do piosenki ,,Barbie Girl", a zaraz po nim odbyła się główna część apelu, jaką był turniej ,,Jaka to melodia?". Wzięło w nim udział dziewięciu nauczycieli podzielonych na trzy drużyny. Rywalizacja była zacięta, ale po energicznych i trzymających w napięciu zmaganiach wygrała drużyna oznaczona nazwą ,,Humaniści i wuefiści" składająca się z pani Ilony Karpińskiej, pani Violetty Junki i pani Izabeli Rewekant-Skiby. Zawody polegały na rozpoznawaniu utworów muzycznych i podawaniu ich tytułów. Profesjonalne przyciski turniejowe wykonał, a także zaprogramował Dustin Luda. Wiele z piosenek, po odgadnięciu, było pięknie wykonanych, bądź odtańczonych przez uczniów szkoły. Wykonania u zdecydowanej większości uczniów wywołały pozytywne odczucia, na co dowodem była burza oklasków po każdym utworze. Na koniec apelu przewodniczący szkoły Oliwier Nykiel złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a dyrektor placówki pan Jarosław Figiel podziękował uczniom za przepiękny występ prosto od serca.

Wszystkim Pracownikom Oświaty życzymy aby każdy dzień w roku szkolnym był radosny, spokojny, pełen zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację i wychowanie tych, którzy są nadzieją narodu.

tekst: Jakub Wójcik kl. 8a