Noc w bibliotece

W tym roku  nagroda za wygraną w zbiórce makulatury była wyjątkowa. Klasa 3b zebrała najwięcej, bo prawie tonę, dlatego też została zaproszona na specjalne wydarzenie stworzone na potrzeby ich wygranej, czyli.: „Noc w bibliotece".

Dzieci oczywiście nie spały w bibliotece jak mogłaby na to wskazywać nazwa, a przez trzy godziny bawiły się w bibliotece w budynku nr. 2. Na samym początku każdy chętny uczeń przeczytał fragment książki pt: "Małe licho i lato z diabłem" autorstwa Marty Kisiel . Następnie dzieci rozwiązywaly rebusy, których rozwiązaniem były tytuły książek. Największą niespodzianką okazał się poczęstunek w postaci pizzy, napojów i słodyczy. W trakcie posiłku i trochę po, panie włączyły film „Król Maciuś I". Następnie przeszliśmy do różnych zabaw. Pierwszą była gra w "ulepszony" głuchy telefon, czyli "Dyktafony kulinarne", później zagraliśmy w „Karetę", a na koniec w "Muzyczne krzesła". Dzieci świetnie się bawiły. Po skończonej zabawie posprzątały bibliotekę i z uśmiechami na twarzy opuściły szkołę.

Impreza powstała przy współpracy z Samorządem Uczniowskim, który częściowo sfinansował poczęstunek oraz zorganizował i przeprowadził zabawy :)