Pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Marzec oprócz wiosny przyniósł nam niepokojące informacje o wojnie w Ukrainie, która wybuchła po ataku Rosji na ten kraj. Konsekwencją tej przykrej sytuacji była fala uchodźców, która pojawiłą się w naszym kraju. W śród nich największą część stanowiły kobiety i dzieci. Ludzie Ci znaleźli się na naszej ziemi  bez dobytku i środków do życia. Nasza szkoła, a w tym świetlica szybko zareagowała na ten stan rzeczy ogłaszając zbiórkę najbardziej potrzebnych w tym momencie produktów dla kobiet i dzieci.

Naszym priorytetem, było zebranie środków higieny osobistej dla kobiet i dzieci, produktów żywościowych dla dzieci najmłodszych oraz materiałow i przyborów szkolnych, któe mogły być przydatne uczniom z Ukrainy, którzy chcieli by podjąć naukę w naszej szkole. Akcja przebiegała wzorowo. Uczniowie, rodzice i nauczyciele z otwartymi sercami przyłączyli się do tej zbiórki. Dzieci z  klas starszych pomagały w sortowaniu i układaniu zbieranych darów. To był wielkie wyzwanie, któremu wszyscy podołaliśmy. Produkty trafiały do uchodźców, którzy znaleźli schronienie w naszej  miejscowości oraz w najbliższej okolicy.