MIŁOŚNICY OJCZYSTEGO JĘZYKA

Witajcie!

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do zmagań w „Konkursie Wiedzy o Języku Polskim” organizowanym przez Opolskiego Kuratora Oświaty oraz Studenckie Koło Naukowe Onomastów działające przy Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego, przy współpracy Zakładu Polonistyki Stosowanej Uniwersytetu Opolskiego.

Jednym z zadań konkursowych jest przygotowanie szkolnego, autorskiego projektu edukacyjnego. Tego zadania podjęła się pani Ilona Karpińska, która koordynuje wszystkie nasze poczynania.

Jesteśmy uczniami klasy VIII a i b Publicznej Szkoły Podstawowej w Łambinowicach. Interesujemy się językiem polskim, więc postanowiliśmy rozwijać swoją pasję i zarażać nią  rówieśników.

Nasz projekt podzieliliśmy na cztery obszary:

TADYCJA

JĘZYK

PIĘKNO

ERUDYCJA

W każdym z obszarów zorganizujemy konkurs ,w którym będziecie mogli wykazać się swoją wiedzą ,talentem, erudycją i kreatywnością. W poszczególnych  zakładkach znajdziecie informacje, materiały ,wskazówki przydatne w czasie realizacji projektowych zadań.

Zapraszamy do wspólnej podróży po meandrach polskiego języka. Życzymy miłych wrażeń i sukcesów w potyczkach z ojczystą mową.

Miłośnicy Ojczystego Języka

1. Oliwia Drewniak
  2. Weronika Beer
  3. Marta Czernik
  4. Zofia Figiel
  5. Nikola Flisik
  6. Zuzanna Płóciennik-Łapka
  7. Michał Bagiński
  8. Kornelia Jędrzejów
  9. Piotr Wiertelarz
  10. Aleksandra Raróg
  11. Julia Huras

Dziękujemy panu Robertowi Hałubowi za wsparcie informatyczne i pomoc techniczną. Bez Pana nie dalibyśmy rady !!!