GÓRA GROSZA W NASZEJ SZKOLE

Jak co roku dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w ogólnopolskiej zbiórce monet w ramach akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Cel Góry Grosza pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Nasi uczniowie wiedzą, że każda drobna moneta może pomóc, dlatego dzieci i ich rodziny zbierają drobne monety przez cały rok, aby pod koniec grudnia dołączyć do ogólnopolskiej zbiórki.

W ramach akcji organizujemy w naszej szkole konkurs międzyklasowy na „Najcięższą puszkę kwestarską”.  W tym roku na podium znalazły się:

I miejsce – klasa 2 „b” ( 10,7 kg)

II miejsce – klasa 2 „a” (8,1 kg)

III miejsce -  klasa 1 „c” ( 7,3 kg)

Wszystkie monety  zebrane  w szkole ważyły   prawie 44 kg. Wysłane zostały w 3 dużych paczkach do Towarzystwa Nasz Dom.

Po przeliczeniu monet wrzuconych do wszystkich puszek okazało się, że zebraliśmy aż 538 zł. Pieniądze te pomogą dzieciom z domów dziecka spełnić ich marzenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w akcji.