SZKOLNE WYBORY PREZYDENCKIE

23.09.2010 r. odbyły się szkolne wybory prezydenckie.

Poprzedzone były one kilkudniową kampanią wyborczą czterech kandydatów: Nikoli Herman z kl. IV, Lucyny Zabłockiej i Marceliny Ligas z kl. V oraz Macieja Hemona z kl. VI. Aby móc kandydować na Prezydenta SP Łambinowice, wymienieni kandydaci musieli zawiązać Szkolne Komitety Wyborcze i wspólnie z nimi zebrać podpisy co najmniej 50 uczniów popierających danego kandydata.

W czwartek - 23 września każdy uczeń kl. I - VI miał prawo oddać głos na swego faworyta, zakreślając jego nazwisko na karcie do głosowania i wrzucając ją do prawdziwej urny. Lokalem wyborczym była sala gimnastyczna. Szkolna Komisja Wyborcza, w skład której wchodzili uczniowie i nauczyciel, czuwała nad przebiegiem wyborów, a po ich zakończeniu podliczyła głosy. Najwięcej głosów oddano na Macieja Hemona. Gratulujemy!