Dokarmiamy zwierzęta

Dnia 22.01.2013r. uczniowie klasy VI a pod opieką wychowawcy i pedagoga udali się myśliwską podwodą do lasu, aby tam wziąć udział w zimowym dokarmianiu zwierząt.

To nagroda od Nadleśnictwa Tułowice i Koła Łowieckiego „Żubr” dla kilku klas naszej szkoły, które wykazały się największą aktywnością w zorganizowanej  w szkole zbiórce żołędzi i kasztanów z racji październikowego Światowego Dnia Zwierząt.

Dzieci chętnie i dużym zapałem karmiły zwierzęta nie tylko uzbieranymi przez siebie orzechami ale także sianem i specjalną karmą dla ptaków.

Po pracy na świeżym powietrzu myśliwi i leśniczy zaprosili  uczniów na gorący posiłek: herbatę i pieczone kiełbaski.

Z  tej zimowej wyprawy do lasu dzieci wróciły trochę zmarznięte, ale zadowolone i uśmiechnięte.

Oby dopisała zimowa aura pozostałym klasom. Niech z radością wezmą udział w zimowym dokarmianiu zwierząt.