Pasowanie pierwszoklasistów

„Bo co może, co może mały człowiek..."

14 października 2010 roku odbyła się w obecności zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli ważna i podniosła uroczystość pasowania pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Akt ten, którego dokonuje dyrektor szkoły jest symbolicznym przyjęciem nowego ucznia do braci uczniowskiej. Podczas uroczystości każde dziecko zostało pasowane na ucznia wielkim ołówkiem oraz otrzymało pamiątkowy akt pasowania. W czasie uroczystości odbyło się również wręczenie uczniom klas V i VI stypendiów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe za II semestr roku szkolnego 2009/2010, a także dokonano zaprzysiężenia Prezydenta Szkoły. Nim nastąpił moment pasowania pierwszoklasiści poddani zostali testowi i zdawali pierwszy w życiu egzamin. Z tej okazji do szkoły zaproszono wróżkę, postać z bajki „Śpiąca królewna", która odpytać miała dzieci. Niestety wydarzyło się coś niespodziewanego - do sali wbiegła Zła Wróżka, która chciała nie dopuścić do uroczystości i rzuciła złe czary. Aby zaklęcie przestało działać pierwszaki musiały popisać się swoimi umiejętnościami i wiedzą. Zaproszeni zostali przez wróżkę do pięciu Krain: Mądrości, Zdrowia, Pracowitości, Miłości i Śpiewu prezentując tańce, wiersze i piosenki. Zaklęcie Złej Wróżki straciło swoją moc i po pomyślnym zdaniu egzaminu przystąpiono do części oficjalnej. Na zakończenie zaproszono wszystkich obecnych na uroczystości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dla wszystkich były to niezapomniane chwile radości i wzruszenia, a brawom i owacjom nie było końca.