Wycieczka do Opola

Dnia 27.04.2012 r. klasy II pod opieką wychowawczyń Katarzyny Bagińskiej i Anny Hemon były na wycieczce w Opolu.

Dzieci obejrzały w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki spektakl „BRZYDKIE KACZĄTKO” w reżyserii Krystiana Kobyłki, na podstawie baśni Hansa Chrystiana Andersena o tym samym tytule. Ta wzruszająca historia o przemianie brzydoty w piękno zachwyciła nas.

Podczas przedstawienia wspólnie z brzydkim kaczątkiem pływaliśmy w wodzie, znajdowaliśmy się na bagnach, uciekaliśmy przed potwornym indykiem, baliśmy się polowania i łapaliśmy piórka. Podziwialiśmy piękną  muzykę(m.in. grę na okarynie), efekty specjalne, wykorzystanie multimediów i mistrzowską grę aktorów.

Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w lekcji teatralnej „Narodziny lalki” przeprowadzonej przez aktorów. Podczas zajęć poznali  budowę i historię powstania  kukieł, pacynek i  marionetek. Pod kierunkiem lalkarzy sami próbowali trudnej sztuki animacji.

Pełni wrażeń i nowych wiadomości wesoło wróciliśmy do domów.