KLASY V a i V b NA „ZIELONEJ SZKOLE” W BARDZIE

W dniach od 7. do 13. maja br. uczestniczyliśmy w „zielonej szkole” w Bardzie, w woj. dolnośląskim.

Przygotowania do tego wyjazdu trwały od dawna, ale warto było poświęcić tyle czasu, ponieważ wspomnienia pozostaną na długo. Jakie wspomnienia?... W ciągu tego tygodnia zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku, podziwialiśmy piękno Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie i mieszkających w niej nietoperzy oraz byliśmy w „ZOO Safari” w Czechach. Tam zaś podczas wycieczki safari busem oglądaliśmy oryginalne zwierzęta afrykańskie, które była na wyciągnięcie naszych rąk. Oprócz tego uczestniczyliśmy w pieszych wędrówkach po Górach Bardzkich, np. dotarliśmy do ruin zamku średniowiecznego, do Białego Krzyża czy spacerowaliśmy po Wzgórzu Różańcowym. Poznaliśmy legendę o Białej Damie, a niektórzy opowiadali, że mieli okazję zobaczyć ją przemykającą na Górze Bardzkiej. Podczas jednej z pieszych wycieczek udało nam się dostrzec salamandrę plamistą. Oprócz czasu spędzonego na świeżym powietrzu braliśmy również udział w ciekawych zajęciach, np. w pracowni rzeźbiarskiej, graliśmy w „podchody”, zorganizowaliśmy „wieczór satyry i humoru” czy „bitwę na głosy”. W środowy wieczór piekliśmy przy ognisku kiełbaski, a na rozpoczęcie i na zakończenie „zielonej szkoły” świetnie bawiliśmy się na dyskotece. Opiekowały się nami nasze panie, pani Małgosia Bieganowska, pani Asia Junka i pani Viola Junka, ale także panie z Domu Wczasów Dziecięcych. Raz to była Pani Zosia i pani Kasia, raz Pani Lucynka i pani Ola.

W niedzielne południe, 13. maja, trochę zmęczeni, ale radośni i zadowoleni wróciliśmy do Łambinowic. Przywieźliśmy wiele pamiątek, w tym mnóstwo zdjęć, dzięki którym jeszcze nie raz będziemy mogli wrócić do Barda.