„Mały Opolanin

W tym roku szkolnym klasy III a i III b biorą udział w projekcie edukacyjnym „Mały Opolanin"

organizowanym przez MDK w Opolu. Jednym   z punktów tego projektu są wycieczki mające na celu poznanie zabytków i atrakcyjnych miejsc miasta Opola.

Pierwsza wycieczka odbyła się  01 października 2010. Obie klasy, pod opieką przewodniczek zwiedziły Muzeum Śląska Opolskiego, następnie Wzgórze Uniwersyteckie i jego atrakcje (Uniwersytet Opolski, Kościół św. Wojciecha, rzeźby 4 Pory Roku, Kaplicę i Studnię św. Wojciecha, Kapliczkę 2 braci, rzeźby Molendy - postaci znane, związane z Opolem i regionem: Cz. Niemen, A. Osiecka, M. Grechuta, J. Grotowski itp.

Dzieci poznały Śląskiego Kopciuszka, osobliwości Wyspy Pasieki  (pozostałości Zamku Dolnego, Urząd Wojewódzki, Domek Lodowy nad dawną fosą, ślady synagogi, amfiteatr w budowie - miejsce corocznych festiwali piosenki polskiej). Wspięły się na Wieżę Piastowską, skąd podziwiały widok na całe miasto.

Zapoznały się z  symboliką miasta i regionu (barwy Opola i regionu, godło, hejnał).
Po wycieczce dzieci zjadły słodki poczęstunek w MDK oraz wzięły udział w warsztatach aktywności twórczej.