WARSZTATY REKODZIELNICZE „ ZWINNE RĄCZKI”

W ramach projektu „ Dobry Start – wdrożenie programów rozwojowych szkół w Gminie Łambinowice”  realizuję  zajecia plastyczne pt. „ Zwinne rączki” dla uczniów  klas IV-VI.

Nasze spotkania i wspólna praca , to nie tylko edukacja ,  ale również  świetna  zabawa. Uczniowie mają okazję doskonalić posiadane już zdolności . Każdy z nich na swój sposób projektuje prace plastyczne jedyne i niepowtarzalne. Udoskonalamy znane i popularne techniki  twórcze, ale poznajemy również nowe, bardzo ciekawe sposoby realizacji układów plastycznych.  Próbowaliśmy naszych sił w malowaniu pastelami, budowaniu  elementów kolażu . Zwinność naszych rąk i palców doskonaliliśmy podczas splatania sznurkowych bransoletek . Jednymi  z bardziej twórczych były zajęcia  lepienia z masy solnej i papierowej .  Pozwoliły uczniom wykazać się dużą dozą wyobraźni przestrzennej . Powstały świetne prace, które  będziemy  kolorować na kolejnych zajeciach.

Przed nami wyjazd na wycieczkę edukacyjną, uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach malowania na szkle w Opolskim Muzeum Wsi. To niepowtarzalna okazja do spotkania ze sztuką i kulturą ludową naszego regionu.

Prowadząca: Małgorzata Cieślińska