Wycieczka integracyjna klas 4a i 4b

22.10.2021r. uczniowie klas czwartych , wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Nysy. W programie wycieczki w pierwszym etapie mieliśmy zaplanowane wspólne obejrzenie filmu „ Mała Wielka Stopa 2; W rodzinie siła”. Film był bardzo pouczający, bohaterowie chronili rezerwat przyrody oraz zwierzęta zagrożone wyginięciem, przed wielkimi firmami paliwowymi. Celem szefostwa firmy, było w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę.   Bohaterowie filmu, użyli swoich wielu talentów aby pokonać intruzów i ocalili rezerwat.

Po prelekcji filmu, udaliśmy się do jednego z największych systemów fortyfikacyjnych w Europie Twierdza Nysa. Fort Prusy przeszedł niedawno rewitalizację. Po  ścieżkach  edukacyjno-przyrodniczych prowadzonych podziemnymi korytarzami oprowadził nas Pan Przewodnik. Tajemnicze przejścia i ciemne tunele sprawiły, że dzieciaki były zachwycone.