Zajęcia sportowe w ramach Programu WF z AWF – AKTYWNY POWRÓT DO SZKOŁY

WF z AWF – AKTYWNY POWRÓT DO SZKOŁY

odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach od 14.55 do 15.40

Tematyka zajęć: BADMINTON I INNE GRY

Miejsce: sala gimnastyczna (budynek 2)

Prowadzący: Dariusz Walichowski

BADMINTON – dyscyplina olimpijska

Badminton jest grą znaną od wieków, a jej nazwa wywodzi się od angielskiej posiadłości „Badminton House” położonej w bliskich okolicach Bristolu. W niej właśnie dokonano pierwszego, uznanego za „oficjalny”, pokazu gry polegającej na odbijaniu lotki rakietami. Ciekawostką jest, że wielkość boiska do badmintona wyznaczyła wielkość salonu,w którym miała miejsce wyżej wymieniona prezentacja. Warto wspomnieć, że badminton jest jedną z dyscyplin olimpijskich. Po raz pierwszy zagościł w Seulu w 1988 roku.

Badminton – spalanie kalorii i wyśmienita zabawa!

Dobry refleks, koordynacja ruchowa, szybkość, zwinność, koncentracja, równowaga – wszystkie te cechy doskonale kształtują i rozwijają się podczas gry. Ma ona korzystny wpływtakże na cały aparat ruchu, a także na układ krążenia. Nieustanne podbiegi, podskoki, zwroty – nie ma czasu na przemyślenia, tu liczy się działanie i szybkość reakcji. Nie bez znaczenia dla wielu osób będzie fakt, że podczas jednego „meczu” można spalić stosunkowo dużo kalorii, co wpływa korzystnie na sylwetkę.

Poza wymienionymi wyżej zaletami badmintona nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednej, jaką jest poprawa samopoczucia psychicznego. Kontakt z partnerami treningowymi, emocje, odrobina rywalizacji, radość z wygranej i umiejętność pogodzenia się z porażką – to wszystko gwarantuje dobrą zabawę.