Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 dla klas VIII. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu Polski. Nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru uczniom z klasy VII b.

Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły Pan Jarosław Figiel. wychowawcy klas Pani Ewa szczepanowska i Pan Dariusz Walichowski wraz z Dyrektorem wręczyli świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.
Uczniowie, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem odebrali świadectwa z rąk Dyrektora a ich rodzice listy gratulacyjne z rąk Pana Wójta.
Absolwentom wręczono także  stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.
Podczas uroczystości wręczono także nagrody laureatom i finalistom wojewódzkich konkursów przedmiotowych, artystycznych oraz zawodów sportowych. Dwie uczennicy z klasy VI c Emilia Cichy i Emilia Jarosz otrzymały  wyróżnienie za uzyskanie najwyższej średniej ocen w szkole  - 6,0.

Na zakończenie uroczystości Absolwenci naszej Szkoły przedstawili krótki montaż poetycko – muzyczny przygotowany przez Panią Violettę Junkę,  pt. „Wojownik z miłości”. Zwrócili w nim uwagę, że każdy z nich to pewnego rodzaju planeta bez której nie istniałby świat i … kosmos. Podkreślili, że mają w sobie tyle pozytywnej energii, którą czerpali od Pedagogów i ze Szkoły Podstawowej w Łambinowicach. Nauczyli się tu, w Szkole, pięknie marzyć.

Zapewniali, że są trochę, i będą, jak te meteory, które spadając na Ziemię, wysyłają wokół siebie światło. Uczniowie recytowali:

„I tyle będzie nas

Ile w nas światła jest

Niech reszta z wolna gaśnie.”

A to światło to oczywiście jest dobro. Potem śpiewali:

„Ważne, że potrafimy widzieć dobro.

Ważne, że dostrzegamy jego ogrom.”

i zaznaczyli, że to, że potrafią widzieć dobro, zawdzięczają przede wszystkim Rodzicom,
 ale i Nauczycielom. Pedagogom podziękowali za przekazywanie wiedzy oraz za to, że nauczyli ich: wrażliwości, empatii, uczciwości, odwagi, siły, szacunku, czułości, sprawiedliwości, patriotyzmu, asertywności…

Najważniejszym przesłaniem pożegnania były słowa piosenki: „Bądź wojownikiem
z miłości”. Oto one:

„Nie wszystko, co widzisz z miłości jest.

Nie wszyscy ludzie kochają cię.

Wybieraj co dobre, odrzucaj, co złe.

Przestrzegaj zasad, bądź silny wiedz.

Życie masz tylko jedno.

I  nie jesteś tu nadaremno.

I nie jest wszystko jedno.

BĄDŹ WOJOWNIKIEM Z MIŁOŚCI!”

Występ uatrakcyjnił Igor Pytlik, który zagrał na keyboardzie niezwykle rytmiczny utwór pt. „Astronomia”.

Uczniowie podziękowali wszystkim Pracownikom Szkoły  i Rodzicom. Nie zabrakło łez wzruszenia, pożegnania bywają trudne. Z najlepszymi życzeniami od wszystkich Absolwenci  idą w świat….