WIELOLETNI RZĄDOWY PROGRAM" POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU" NA LATA 2019-2023

Nasza szkoła w roku 2020 przystąpiła do realizacji zadań w ramach WIELOLETNIEGO PROFRAMU RZĄDOWEGO " POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU". Program ma charakter modułowy. W jego skład wchodzą trzy moduły, z których każdy ma indywidualny charakter i kierowany jest do innego adresata. My przystąpiliśmy do realizacji modułu 3, który nabardziej odpowiadał naszym potrzebom: " ORGANIZACJA STOŁÓWEK ORAZ MIEJSC SPOŻYWANIA POSIŁKÓW W SZKOŁACH".

Moduł 3 dotyczy wzmocnienia opiekuńczej funkcji szkoły podstawowej poprzez tworzenie warunków umozliwiających spożywanie przez uczniów posiłku w trakcie pobytu w szkole.

W ramach modułu 3 Program przewiduje następujące zadania:

1) doposażenie i poprawę standardu funkcjonujacych stołówek( własna kuchnia i jadalnia) lub doposażenie stołowek , które obecnie nie funkcjonują, tak aby mogły zostać uruchomione, lub stworzenie nowych stołowek.

2) wsparcie w zakresie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, tzw. jadalni.

Program przewiduje wsparcie dla danej szkoły, tylko w ramach jednego zadania. Nasza szkoła wybrała zadanie numer 1, które zostało zrealizowane w formie zakupu sprzętu kuchennego, urządzeń gastronomicznych oraz wyposażenia jadalnui na kwotę 73 860,70 złotych. Udzielona kwota została przyznana przy wsparci 20 % wkładu finansowego Urzędu Gminy Łambinowice. Dzięki uzyskanej dotacji nasza stołowka wzbogaciła sie między innymi o nowoczesne piece konwekcyjne, pozwalające na przygotowywanie posiłków nowoczesnymi technologiami gastronomicznymi.