Program " Umiem pływać 2020 "

Uczniowie naszej szkoły pod opieką P. Dariusza Walichowskiego i P. Wandy Bagińskiej wzięli udział  w PROGRAMIE "UMIEM PŁYWAĆ 2020"

Gmina Łambinowice podpisała umowę partnerską na realizację zadania z Wojewódzkim Zrzeszeniem LZS w Opolu - operatorem wojewódzkim programu "Umiem pływać". Program sfinansowany został ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu, Samorządu Województwa Opolskiego oraz wkładu własnego Gminy Łambinowice.

Zajęcia rozpoczęły się już w lutym i marcu tego roku. Miały wtedy miejsce 3 wyjazdy na basen do Tułowic, w których uczestniczyło aż 27 uczniowiów z klas 3a i 3b (aktualnie klasy 4 ).

Narodowy lockdown przerwał realizację projektu,  Został on wznowiony we wrześniu i pażdzierniku. Teraz uczestnikami byli uczniowie z aktualnych klas 3.

W sumie na  10 zaplanowanych wyjazdów ,mimo przeciwności w tak trudnym roku, udało sie zrealizować aż 9 wyjazdów. Jedynie ostatni wyjazd nie odbył się ze względu na ponowne zamknięcie basenu w Tułowicach.

Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez instruktorów, co pokazują zdjęcia z zajęć.