Koncert kolęd

W ostatnim dniu w szkole, tuż przed świętami, Szkoła Podstawowa wspólnie z Gimnazjum przygotowała Koncert Kolęd zatytułowany: "Nasze serce jako żłóbek".

Kilkunastoosobowy chór śpiewał tradycyjne kolędy, nie zabrakło też występów solowych. W świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój wprowadzały nas nie tylko słyszane utwory, ale także piękna dekoracja z szopką i żywymi postaciami: Maryją i Józefem. Były także występy na instrumenty muzyczne: cymbałki, flety, saksofon. Usłyszeliśmy także znaną piosenkę świąteczną w wykonaniu aż na pięć instrumentów: gitarę, wiolonczelę, skrzypce, saksofon, klarnet i można śmiało powiedzieć, że poczuliśmy się jak w filharmonii. Odbyły się także klasowe wigilie, na których wychowawcy wspólnie z uczniami dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i spędzali czas w miłej, świątecznej atmosferze.