Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Wreszcie wakacje! Dwa miesiące laby! Można do woli spać! Nie trzeba się spieszyć! Nie trzeba uczyć się i odrabiać zadań domowych! Uff… W końcu ten wymarzony dzień…
22 czerwca o godz. 10.00 odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Oprócz Dyrekcji, Nauczycieli, Uczniów i Rodziców w uroczystości tej uczestniczyli również zaproszeni goście: Wójt Gminy Łambinowice Pan Tomasz Karpiński, Dyrektor Oświaty w naszej Gminie Pani Anna Pędziwiatr i reprezentantki Rady Rodziców - Pani Ewa Szober i Pani Marta Kublin. Imprezę prowadził Pan Dariusz Walichowski.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu Polski. Następnie głos zabrał Dyrektor naszej szkoły Pan Jarosław Figiel. Potem wręczono świadectwa z wyróżnieniem uczniom klas IV – VII oraz stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Dalej wyróżniono najlepszych uczniów klas III. Podczas uroczystości zauważeni zostali także laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych, artystycznych oraz zawodów sportowych. Nagrody książkowe otrzymało również 6. uczniów za 100% frekwencję.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, którą przygotowaliśmy my – uczniowie klas VI – pod opieką Pani Violetty Junki. Zatytułowaliśmy ją właśnie „Wymarzony dzień”. W inscenizacji pojawiły się następujące postacie: Wakacyjne Myśli, Odwaga, Przygoda, Muzyka, Przyjaźń, Taniec, Szaleństwo, Wdzięczność i Optymizm. Wszystkie dawały wakacyjne rady.

Po przedstawieniu pożegnano Panią Marię Czajkę, która po 41. latach pracy odeszła na emeryturę. Głos zabrali po kolei: Uczniowie, Dyrekcja oraz Rada Rodziców.

Koniec roku szkolnego to czas podziękowań, nagród, życzeń, pożegnań, nadziei… Tak też było 22. czerwca 2018 r. w naszej szkole. Spotykamy się 3. września w nowym roku szkolnym 2018/2019.

Uczniowie klas 6