Koncert kolęd i wigilie klasowe

W ostatnim dniu w szkole przed świętami uczniowie wraz z nauczycielami już świętowali Boże Narodzenie. W koncercie kolęd chór złożony z dwudziestu wesołych dziewczynek śpiewał tradycyjne kolędy.

Znalezione obrazy dla zapytania święta bożego narodzenia gif

Wyjątkiem była piosenka z pięknym tekstem "Mario czy ty wiesz" wykonana przez Zosię Figiel. W przerwach między pieśniami, wyświetlana była prezentacja, pokazująca jak Boże Narodzenie ukazywane jest w malarstwie i sztuce, również w różnych kulturach. Dziwić mogło ukazanie Maryi i Dzieciątka jako ludzi czarnoskórych, jak Indian, lub ze skośnymi oczami. Po koncercie wszyscy rozeszli sie do sal na świąteczne klasowe wigilie, gdzie czekały na wszystkich różne smakołyki. Dzieci rozpoczynały wigilię modlitwą, a także dzieliły się opłatkiem, składając sobie najlepsze życzenia.

Oprac. Mateusz Skut