Świetlica wita wszystkich w nowym roku szkolnym.

Pierwszy dzwonek już za nami, dlatego przedstawiamy garść aktualności i informacji, które pozwolą nam w pełni skorzystać z oferty świetlicy szkolnej.

Już od czwartku 8 września 2016r. stołówka rozpocznie serwowanie obiadów. Koszt tych posiłków w miesiącu wrześniu wynosi 51 złotych. Opłatę za posiłek uiszczamy u pani intendentki Danuty Goluch do 15 dnia każdego miesiąca w godzinach od 6 30 do 14 00. We wtorki opłatę będzie można dokonać do godziny 15 45 w świetlicy szkolnej. Przypominamy, że z aktualnymi jadłospisami możemy zapoznać się na szkolnej stronie internetowej, w zakładce " świetlica szkolna".

Tradycyjnie od października ruszają w świetlicy programy profilaktyczne promujące wśród uczniów zdrowe nawyki żywieniowe: " Owoce w szkole" oraz " Mleko w szkole". Pierwszy program obejmuje uczniów klas I-III. Polega na bezpłatnym przekazywaniu uczniom porcji owoców i warzyw gotowych do konsumpcji podczas przerw śniadaniowych. Drugi realizują wszyscy chętni uczniowie, którzy uiszczą niewielką miesieczną odpłatę za mleko, które otrzymują w danym miesiącu trzy razy w tygodniu . Udział w tych programach wymaga pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych ucznia, a są one współfinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz Agencji Rynku Rolnego.

Od października kontynuować będziemy również program " Śniadanie w świetlicy", którego celem jest promowanie nawyku zjadania przez uczniów tego bardzo ważnego posiłku. Udział w programie mogą brać wszyscy chętni uczniowie, którzy każdego dnia od połowy października 2016 do marca 2017r. w godzinach między 8 00, a 9 00 przyjdą do świetlicy na płatki z ciepłym mlekiem. Jest ono przygotowywane przez pracowniczki pionu kuchennego, a sponsorowane przez Radę Rodziców.

Deklaracęe udziału w tych programach można pobrać od poniedziałku , czyli 5 września 2016r. w świetlicy szkolnje lub u wychowawcy klasowego. Zwrot podpisanych przez rodziców lub prawnych opiekunów ucznia deklaracji rówież w świetlicy szkolnej.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w programach oferowanych przez świetlicę oraz zapraszamy do śledzenia naszych aktualności z zakresu działań profilaktycznych, opiekuńczych i edukacyjnych na szkolnej stronie internetowej w zakładce " Świetlica szkolna".