Nowalijki w doniczkach

Pierwsze promienie słońca zwiastują nam nadchodzącą wiosnę. Cieszy nas to wszystkich, że znów będziemy mogli bawić się na świeżym powietrzu.

Do tego potrzebujemy nie tylko słońca, ale dużo energi i zdrowia. A zdrowie i energia zależy od naszego codziennego odżywiania, które powinno być bogate w witamyny.Gdzie wiosną znajdziemy zródło świeżych witamin? Nasi uczniowie właśnie dowiedzieli się, w jaki sposób można storzyć swój własny, domowy ogródek witaminowy.Rrozwiązaniem okazały się plastikowe pojemniki, ziemia i nasiona. Uczniowie podzieleni na dwie grupy zadaniowe, własnoręcznie przygotowali grunt pod zasiew nasion i sadzenie cebulek. Rzeżucha i szczypiorek , to waśnie nasze źródło wiosennych witamin. Wysiane i wsadzone do ziemi nasiona i cebulki przy słonecznej pogodzie w ciagu nalbliższych kilku dni wykiełkują zielonymi listeczkami. Będziemy mogli wykorzystać je jako smaczny i zdrowy dodatek do naszego drugiwego śniadania. Pamietajmy, że w ten właśnie sposób możemy również w domu wzbogacać i urozmaicać nasze posiłki.