My się zdrowo odżywiamy!

To nie są tylko puste słowa w przypadku naszych uczniów. Oni wiedzą co, to znaczy i co należy robić, aby te słowa przekuć w działanie.

Uczniom klas najmłodszych jest chyba najłatwiej, gdyż uczestniczą w programie" Owoce w szkole" i otrzymują bezpłatnie trzy razy w tygodniu porcję warzyw i wowoców, gotowych do spożycia.

A pozostali uczniowie? O nich rówież pamiętamy i wspieramy ich w działąniach na rzecz krzewienia zdrowych nawyków żywieniowych.

Wszyscy uczniowie , którzy korzystają ze szkolnych obiadów otrzymują każdego dnia porcję smacznej surówki lub do tego owoc. W ramach realizacji innowacji pedagogiczej wychowawczynie świetlicy przeprowadzają zajecia promujące zdrowe odżywianie, w tym konsumpcję świeżych warzyw i owoców. W okresach od jesieni do wiosny świetlica umożliwia bezpłatne zjedzenie śniadaniaw postaci płatków z ciepłym mlekiem. Mamy nadzieję, że takie działanie umożliwi wszystkim uczniom zjedzenie perwszego śniadania, tak ważnego posiłku dla młodych , rozwijających się organizmów. Każdy uczeń ma swobodny dostęp do automatu z wodą oraz ze drową żywnością. Nie mamy jednak wpływu na to, co uczniowie jedzą w domu i co otrzymują do zjedzenia na śniadanie do szkoły. Dlatego kierujemy nasz gorący apel do wszystkich rodziców: wasze dzieci dużo wiedzą o zdrowym odżywianiu, więc pomórzcie im przekuwać wiedzę na działanie!